Ningbo Haijiang Machinery Co.,Ltd. sales@china-haijiang.com 86-574-88233242
Chi tiết sản phẩm
Hàng hiệu: Haijiang
Chứng nhận: CE,ISO9001
Model Number: HJF240
Điều khoản thanh toán và vận chuyển
Minimum Order Quantity: 1 SET
Giá bán: USD25000
Packaging Details: Standard Export Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT
Supply Ability: 30 SETS Per Month
Material: |
Stainless Steel |
Filling Speed: |
100-200ml/min |
Project: |
Full Syringe Production Line |
Controlsystem: |
PLC Touch Screen |
Voltage: |
220V/380V |
Mould Insert: |
SKD61 |
Toggle Stroke: |
490mm |
Mould Corepulling System: |
Hydraulic |
Material: |
Stainless Steel |
Filling Speed: |
100-200ml/min |
Project: |
Full Syringe Production Line |
Controlsystem: |
PLC Touch Screen |
Voltage: |
220V/380V |
Mould Insert: |
SKD61 |
Toggle Stroke: |
490mm |
Mould Corepulling System: |
Hydraulic |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Mould Insert | SKD61 |
| Material | Stainless Steel |
| Machine Heater Power | 18.5 kW |
| Filling Speed | 100-200 ml/min |
| Control System | PLC Touch Screen |
| Pump Motor Power | 18.5 kW |
| Mould Corepulling System | Hydraulic |
| Project | Full Syringe Production Line |
| Toggle Stroke | 490 mm |
| Shot Weight | 534 grams |
| Operating Temperature | 5°C to 40°C |
| Voltage Options | 220V or 380V |